جواهرات , فویل آلومینیومی خیس , جواهرات نقره , جواهرات الماس , تمیز کردن جواهر 

4 پاک کننده جواهرات که خودتان میتوانید درست کنید، ما در بخش مجله نقره مطالبی را که برای ما اهمیت داشته و به آن علاقه مندیم را درج میکنیم.

فکر میکنیم این مطالب برای شما نیز میتواند مفید باشد و شما نیز به آن ها اهمیت دهید و هنگام خرید و استفاده از جواهرات خود ، این مطالب آموزشی میتواند کمک شایانی به شما بکند.

در این بخش میخواهیم 4 پاک کننده ای که خودمان میتوانیم درست کرده و با آن جواهرات خود را تمیز کنیم بشناسیم. با ما همراه باشید:

 

با گذشت زمان ، جواهرات به دلیل ایجاد تعریق بدن و یا نشستن خاک بر روی آن درخشندگی خود را از دست بدهند .

برای تمیز و براق کردن دوباره جواهرات در حالی که میتوانید به جواهر فروشی مراجعه کنید در عین حال میتوانید خودتان با استفاده از پاک کننده هایی که در سلامت جواهرات تاثیر منفی نداشته باشد ، این کار را انجام دهید.

این پاک کننده ها را میتوانید در خانه تهیه کرده و استفاده کنید


ظرف صابون خیس

ظرف صابون خیس شده گزینه مناسبی برای پاک کردن جواهرات شما است. برای این کار به یک صابون کوچک ، یک کاسه آب گرم و یک مسواک نرم و همچنین یک پارچه بدون پرز نیاز دارید. مقداری صابون را در یک کاسه که داخل آن آب گرم ریخته شده قرار دهید و قطعه جواهر را به مدت 15 تا 30 دقیقه درون کاسه قرار میدهید.

حال باید از مسواک نرمی که دارید استفاده کرده و از برس مسواک برای تمیز کردن جواهر  استفاده میکنیم. با آب گرم جواهر را دوباره شسته و در انتها با یک پارچه بدون پرز شروع به خشک کردن آن میکنیم.

بعضی از سنگ ها مانند فیروزه را نمیتوان با آب شست . برای تمیز کردن جواهراتی که با سنگ فیروزه ساخته شده کافی است جواهر را داخل مخلوط صابون قرار داده و سریع شسته و خشک کنید.


تمیز کردن با جوش شیرین

خمیر تشکیل شده از مخلوط جوش شیرین و آب یکی دیگر از گزینه های عالی برای تمیز کردن ملایم جواهرات کثیف است. برای این کار ، به جوش شیرین ، یک کاسه کوچک ، آب ، یک مسواک نرم و یک پارچه بدون پرز نیاز دارید.

مقدار کمی جوش شیرین و آب را در یک کاسه با هم مخلوط کرده تا خمیری ایجاد شود. سپس خکیر تشکیل شده را روی جواهرات قرار میدهید و با استفاده از مسواک یا انگشت آن را مالش میدهید. سپس خمیر روی جواهر را با آب گرم شسته و با یک پارچه بدون پرز جواهر خود را خشک کنید.


آمونیاک خیس (فقط جواهرات الماس)

یک پاک کننده بسیار قوی که فقط برای جواهرات الماس مناسب است آمونیاک است . باید دقت داشت از آمونیاک تنها برای تمیز کردن جواهرات الماس میتوان استفاده کرد و حتی آمونیاک رقیق شده می تواند به دیگر سنگهای قیمتی آسیب برساند.

برای این کار به آمونیاک ، یک کاسه کوچک ، آب گرم ، یک مسواک نرم و یک پارچه بدون پرز نیاز دارید.

1 قسمت آمونیاک را با 5 قسمت آب گرم در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. حلقه الماس خود را به مدت 15 تا 30 دقیقه داخل آن قرار دهید. و سپس از مسواک برای تمیز کردن آن استفاده کرده و با آب گرم آن را بشویید. در انتها با پارچه بدون پرز الماس را خشک و تمیز کنید.


جواهرات  , فویل آلومینیومی خیس , جواهرات نقره ,  جواهرات الماس ,  تمیز کردن جواهر 
فویل آلومینیومی خیس (برای جواهرات نقره ای مات)

برای از بین بردن لکه های ایجاد شده بر روی جواهرات نقره ، از یک فرآیند شیمیایی موسوم به انتقال یونی استفاده می کنند تا لکه ها را برداشته تا به یک نقره ای براق برسند. برای این کار شما به یک قابلمه ، فویل آلومینیومی ، نمک ، جوش شیرین ، مایع ظرفشویی و آب گرم نیاز دارید.

یک ماهیتابه یا قابلمه را با یک ورق فویل آلومینیومی بچسبانید و جواهرات نقره خود را روی فویل قرار دهید.

یک قاشق غذاخوری نمک ، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قطره مایع ظرفشویی را داخل ماهیتابه یا قابلمه ریخته و  آب داغ را نیز به آن ها اضافه کنید تا جواهرات داخل این محلول شروع به گرم شدن کند.
بگذارید 10تا 20 دقیقه جواهرات نقره درون این محلول خوب خیس خرده تا فعل و انفعالات مواد ترکیبی اثر خود را بر روی نقره بگذارد. پس از مدت تعیین شده جواهرات نقره را از داخل ماهیتابه خارج کرده و پس از شستشو با آب ، آن را با یک دستمال بدون پرز خوب خشک کنید.

باید این را در نظر بگیرید که حتما جنس دستمال نرم و لطیف باشد چرا که نقره فلزی نرم است. همچنین شما میتوانید از یک مسواک نرم برای تمیز کردن دقیق تر جواهرات نقره خود نیز استفاده کنید.


نکات

  • توجه داشته باشید که فلزات  ممکن است با تعریق بدن و یا برخورد با مواد شوینده مانند لوسیون بدن و یا دیگر مواد شوینده و بهداشتی واکنش نشان دهد و کدر شده و درخشش آن کاهش پیدا کند. پس حتما سعی کنید هنگام دوش گرفتن، دست شستن و یا هنگام استفاده از استخر ، جواهرات خود را خارج کنید تا احتمال کدر شدن جواهرات خود را به حداقل برسانید.
  • همچنین نباید بر روی جواهرات خود عطر و ادکلن بپاشید.

 

 

اینستاگرام گالری نقره لمیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*