نگهداری جواهرات، ما در گالری نقره لمیا به عنوان فروشگاه اینترنتی خرید زیورآلات، درمورد چیزهایی که دوست داریم می نویسیم و فکر می کنیم شما هم این مطالب را دوست خواهید داشت و اغلب این مطالب میتواند در سطح آگاهی شما به هنگام خرید ، نگهداری و یا استفاده از جواهرات کمک زیادی بکند.

در این قسمت میخواهیم در مورد نگهداری از جواهرات بگوییم چرا که نحوه نگهداری از جواهرات بسیار مهم و ضروری است. باید طریقه نگهداری از فلزات و سنگ های شکننده و قیمتی را بدانید تا به جواهرات شما آسیبی وارد نشود. شاید برای شما پیش آمده باشد که گاها به دنبال گوشواره و یا انگشتری خاص در میان جواهرات خود باشید وبه سختی آن ها را پیدا کنید . و یا اینکه در میان سایر جواهرات و گردنبند گره خرده باشند . پس باید علاوه بر نحوه نگهداری از جواهرات نظرم خاصی را نیز دنبال کنید تا علاوه بر سلامت جواهرات بتوانید به راحتی به یاد آورید که چه چیزهایی در دسترس دارید و آن ها را در زمان کمی پیدا کرده و استفاده کنید.

جواهرات , گالری نقره لمیا , جعبه شفاف , جعبه های مخملی , گوشواره , انگشتر , گردنبند , جعبه جواهرات , سنگ های خاص , سنگ های قیمتی

 چند راهنمایی که باید در نظر بگیرید:

 • گردنبند و دستبند های زنجیری اگر از هم جدا نباشند ، درون هم گره میخورند.
 • سنگ های قیمتی به راحتی توسط سایر جواهرات دچار خراش میشوند ( به طور مثال مروارید بسیار آسیب پذیر است) . به همین دلیل قطعاتی که سنگ های قیمتی دارند باید به دقت و به طور جداگانه نگهداری شوند تا صدمه و ضربه ای نبینند. میتوان آنها را در جعبه های مخصوص خود  نگهداری کرد و یا برای اطمینان بیشتر حتی میتوان آنها را در میان پارچه پیچید و در کیسه های اصلی خود نگهداری کرد.
 • بعضی از جواهرات و سنگ های قیمتی شرایط غیر غیرمعمولی برای نگهداری دارند ، به عنوان مثال نور بیش از حد برای بعضی از سنگها مناسب نیست و نباید زیاد در معرض نور زیاد قرار گیرند. اگر شما صاحب سنگ های خاص و نادری هستید  حتما از جواهر فروش خود اطلاعات دقیق نگهداری از آن سنگ را جویا شوید.
 • هر چیزی که بسیار با ارزش باشد (چه مادی و و چه معنوی ) را بهتر است در یک جعبه قفل شده و یا در یک مکان مخفی  یا حتی یک صندوق امانات ذخیره کنید.
 • اگر تقریباً هر روز از یک سری جواهرات خاص خود استفاده میکنید و سایر جواهرات را در موارد خاص استفاد ه میکنید باید از دو مدل نگهداری جواهرات استفاده کنید. یعنی جواهراتی که تقریبا پر مصرف هستند را بهتر است  در یک جعبه شفاف نزدیک تخت یا میز کار خود نگهداری کنید تا برای استفاده روزمره دچار سردرگمی نشوید.

 

مدل های نگهداری جواهرات که میتوانید مورد استفاده قرار دهید:

کاربردی

 • احتمالاً ساده ترین راه برای نگهداری جواهرات استفاده از یک جعبه شفاف است. این جعبه ها در اندازه های مختلف وجود دارند. می توانید از جعبه های کوچکتر برای نگهداری مجموعه جواهرات خود به حلقه ها ، گردنبندها و غیره استفاده کنید و یا برای همه جواهرات از یک جعبه بزرگ که دارای بخش های مختلف است استفاده کنید. مزایای استفاده از این روش این است که همه چیز قابل مشاهده است ، جعبه در بالای یک کمد لباس مرتب به نظر می رسد یا به خوبی در یک کشو جا می گیرد و بخش بندی بودن جعبه مانع از صدمه به جواهرات شده و نظم خاصی را به جواهرات شما میدهد.
 • یکی دیگر از روش های ذخیره سازی استفاده از جعبه های مخملی است. آنها ساده و جذاب به نظر می رسند .
 • اگر ترجیح می دهید جواهرات خود را به صورت عمودی نگهداری کنید ، یک کیف با محفظه های فراوان که قابلیت قرار گرفتن بر روی درب کمد را داشته باشد، امتحان کنید.
 • اگر به طور مکرر مسافرت می کنید ، می توانید مجموعه ای از جواهرات را برای رفتن در یک کوله پشتی کوچک نگه داری کنید.

جواهرات , گالری نقره لمیا , جعبه شفاف , جعبه های مخملی , گوشواره , انگشتر , گردنبند , جعبه جواهرات , سنگ های خاص , سنگ های قیمتی

تزئینی

 • اگر فضای کافی دارید و میخواهید کمی متفاوت و تزئین شده از جواهرات خود نگهداری کنید ، میتوانید جواهرات را در فنجان ها و بشقاب هایی که استفاده نمیکنید بهره ببرید..

سنتی

 • جعبه جواهرات کلاسیک هنوز هم برای نگهداری جواهرات محبوب است. در اتاق خواب شما نه تنها زیبا به نظر می رسد ، بلکه با فضایی که دارد برای همه چیز ساخته شده است.

خلاق

 • اگر میخواهید جواهرات خود را به سبک منحصر به فرد خود به نمایش بگذارید ، به فکر خلاقیت باشید. گردنبندها می توانند روی چوب لباسی آویزان شوند ، و جعبه های ابزار را میتوان به عنوان مکان ذخیره سازی برای النگوها و حلقه ها بازیافت کرد. به ایده های بیشتری احتیاج دارید؟

جواهرات , گالری نقره لمیا , جعبه شفاف , جعبه های مخملی , گوشواره , انگشتر , گردنبند , جعبه جواهرات , سنگ های خاص , سنگ های قیمتی

منبع: www.thespruce.com

ترجمه: لمیا 

اینستاگرام گالری نقره لمیا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*